środa, 19 lutego 2014

Szybka wycieczka - Wrocław

W ubiegły piątek zdobyłam się na spontaniczny wypad do Wrocławia. O tyle było to niejako osiągnięcie, że rozkładająca mnie choroba wskazywała na konieczność pozostania w łóżku, jednak nie dałam się i pojechałam :). I była to zaiste wycieczka ekspresowa, trwała bowiem nawet nie cały dzień - we Wrocławiu byłam od 9 do 15. 

Niewiele mogłam przez ten czas zobaczyć, bo też moim głównym celem nie było zwiedzanie. W szybkim tempie obeszłam urokliwy za dnia (wyobrażam sobie, że jeszcze lepszy w nocy) Stary Rynek i część Starówki; zjadłam przepysznego muffina o smaku kinder bueno w Muffiniarni; spotkałam przystojnego i znanego pirata w Galerii Dominikańskiej. Widziałam Ratusz w pełni i w miniaturze, a także zachwycałam się krasnoludkami rozsianymi po całym mieście (takie szczegóły, a budują klimat - swoiste genius loci ;) ). Pogłaskałam na szczęście niedźwiadka po języku i miałam szczęście podróżować ekspresem w drodze powrotnej, podczas której dostałam niespodziankę od WARSu - jabłko kontrolowane ;). Mini-foto-relacja poniżej:


Czego mogę żałować? Stanu zdrowia i nieprzyjemnej, wietrznej pogody podczas pobytu, która przy moim samopoczuciu nie ułatwiała spaceru po mieście. I tego, że pociągi w standardzie ekspresu (notabene standard, który na zachodzie Europy utrzymuje często nawet kolej podmiejska) nie wożą pasażerów po całej Polsce na wszystkich dłuższych trasach... 

Ale co tam żale i marudzenie :P. Było fajne, a ja jako dyplomowana turystka uwielbiam nawet takie małe i takie ekspresowe wycieczki do miejsc mniej i bardziej znanych.
Wroclove - see you next time! xoxo

3 komentarze:

 1. Byłaś tylko parę godzin a widziałaś więcej niż ja w cały weekend ;) Gdzie ten niedźwiedź stoi ....??? haha :) Bardzo lubię takie spontaniczne wycieczki! Zdrówka życzę .:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A niedźwiadek zaraz przy Ratuszu ;) - niewielki, może umknąć uwadze ;)

   Usuń
 2. A co poniektóre blogerki z Wrocławia zachęcać będą do kolejnej wizyty :)

  OdpowiedzUsuń